Ermaksan Makine
KEBA DIGITAL AÇIÖLÇER
Açıölçer

KEBA DIGITAL AÇIÖLÇER

KEBA açı ölçüm sistemleri ile karmaşık bükümler son derece kolay ve maksimum doğrulukla gerçekleştirilebilir.

Bu sistemin ilk avantajı, özellikle Z-bükümler veya dar parçalar olmak üzere karmaşık şekillerin görünüm içinde kolay ve doğru bir şekilde bükülmesine izin vermesidir.

Ayrıca, bu açı ölçüm sistemi ile operatörün kalınlık, uzunluk, malzeme veya bükme kuvvetini bilmesi gerekmediği için kurulum süreleri azalmaktadır. Bu sistem ile ek süre gerektirmeden, maksimum doğruluk ve tekrarlanabilirlik ile eksiksiz kalite kontrolü mümkündür.

KEBA KeMes A200 cihazı, akıllı bluetooth USB dongle'ı ile haberleşirken, ölçtüğü açıları kontrol cihazınızın ekranında görmeyi sağlıyor. İçerisinde bulunan mıknatıslar sayesinde zımba üzerine kolayca yerleşir. Cihaz tek bir kaynaktan yayılan lazerler sayesinde bükerken akım açısını da hesaplıyor. Kullanımı kolay olan KeMes A200 cihazının “Makine” ve “Manuel” olmak üzere 2 modu vardır, isteğe bağlı olarak tek ölçüm, sürekli ölçüm ve “Makine” modu olarak adlandırılan otomatik ölçüm yapabilmektedir.

Makine modunun amacı, üst kiriş hareketlerini analiz etmektir. USB kablosu ve adaptörü ile şarj edilebilir ve pil ömrü ise yaklaşık 6 saattir. Ermaksan üretimi ErTouch kontrolör ile mükemmel uyum içerisinde çalışan sistem sayfadan aldığı verileri anlık olarak gösterir.

ErTouch, bükme işlemi bittikten sonra da KeMes A200 ile ölçülen açı ile kullanıcı tarafından programlanan açıyı karşılaştırarak düzeltme açılarına girme şansı sunar. Bu cihazların ölçüm aralığı 30° ile 150° arasındadır ve ölçüm hassasiyeti ±0.2°'dir. 162 mm genişliğe, 48,5 mm yüksekliğe, 15,3 mm de derinliğe sahiptir ve yüksek kontrastlı OLED ekranında ölçüm sonuçları gösterilir.