SOSYAL SORUMLULUK

Sürdürülebilir ekonomik kalkınma modeliyle hareket ederken, çevresel ve sosyal konulara gösterdiği duyarlılıkla, içerisinde bulunduğu topluma değer katmayı öncelik edinen ERMAKSAN, köklü kurumsal kültürüyle bağlantılı olarak; eğitim, sağlık, spor, kültür & sanat ve çevre gibi alanlarda önemli çalışmalara imza atmaktadır.

Küresel düzeyde faaliyetlerini sürdüren bir firmanın, sahip olduğu tüm sorumlulukları bütünüyle yerine getirebilmek adına, kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerini şirketin planlamalarında önemli bir noktaya koyan ERMAKSAN, toplumda farkındalık yaratmak ve geniş kitlelere ulaşmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Globalleşen dünyada, yetenekli gençlerin nitelikli ve eğitimli işgücüne dönüşebilmesi noktasında yoğun bir çaba gösteren ERMAKSAN, ekonomik faaliyetler olduğu kadar; topluma katma değer üretme ilkesiyle de gençlerin birer ‘dünya vatandaşı’ olması için adımlarını titizlikle atmaktadır.

Özellikle aydınlık geleceğimiz olan öğrencilere ve eğitime koşulsuz destek sağlayan ERMAKSAN Makine olarak, bu anlamda geleceğin şekillendirilmesinde katkı sağlayacak genç mühendislerin, firmamızı tanıması ve iş olanaklarından faydalanabilmesi adına Uludağ Üniversitesi’nde düzenlenen Kariyer Günleri başta olmak üzere; çeşitli eğitim ve öğretim kurumlarının organizasyonlarında etkin şekilde yer almaktayız.

ERMAKSAN olarak, sosyal sorumluluk bilincini tüm toplum nezdinde yaygınlaştırıp, insanlığa katkı sağlamak ve evrensel değerlere saygılı, çağdaş nesillerin gelişimine destek olmak için bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de aynı kararlılıkla üzerimize düşen vazifeyi yerine getirmeye devam edeceğiz.


Kariyer Günleri 2015

Ermaksan Makine olarak, geleceğin şekillendirilmesinde katkı sağlayacak genç mühendislerin firmamızı tanıması ve iş olanaklarından faydalanabilmesi adına Uludağ Üniversitesi’nde düzenlenen Kariyer Günleri’ne katıldık.

Firmamızı yakından tanımak isteyen üniversitelilerin bilgilendirildiği etkinlikte çok sayıda iş başvuruları da aldık. Katılımın yoğun olduğu standımızı üniversitenin eski rektörü Sayın Prof. Dr. Kamil Dilek de ziyaret ederek arkadaşlarımızdan bilgi aldı.