İNOVASYON

Yenilikçi teknolojiler ilkesi, firmamızın kuruluşundan bu yana benimsediği ve değişmeyen bir kültürüdür. Geleceğin teknolojileri ile birlikte yaptığımız tüm çalışmalar, Türk ekonomisine katkı sağlar.

Yüksek eğitimli, uzman mühendis kadromuz, yenilikçi teknolojilerin gücünü destekleyen en temel taşlardan biridir.

Mesleki gelişim süreçleri boyunca, genç yeteneklerimize başarıya giden yolda sorumluluk verirken, şirketimiz bu konuda tüm desteği koşulsuz sağlamaktadır.

ERMAKSAN, ürettiği makinelerin yeteneklerini geliştirmek, piyasa taleplerini karşılamak, müşteri memnuniyetini artırmak ve makinelerinde dışa bağımlılığı azaltmak üzere, her yıl 8 - 10 adet büyük AR-GE projesi başlatmaktadır. Bünyesinde çoğunluğu makine, elektrik, elektronik ve fizik mühendislerinden ve yardımcı personellerden oluşan 80 kişilik araştırmacı kadrosu bulunmaktadır.

Çeşitli üniversitelerden danışmanlarla, her bir proje için ayrı bir ekip çalışması ortaya koyan ERMAKSAN, AR-GE Merkezi belgesini aldıktan sonra, firma dışı talepleri de karşılamayı planlamaktadır. Ülkemize ilk Lineer Motorlu Lazer Kesim Makinesi LASERMAK’ı kazandıran ERMAKSAN, başarılarını sürdürmek için yalnızca ülkemizde yeni olan ürün veya konular üzerinde değil; dünya çapında yeniliğe sahip ve piyasa ihtiyaçlarını karşılayacak sanayileşebilen konular üzerinde de çalışmayı tercih etmektedir.

18’in üzerinde çoğu tescilli patent ve faydalı model başvuruları bulunan merkezimiz, AR-GE faaliyetlerini patent odaklı bir biçimde sürdürmektedir. AR-GE projelerine başlamadan önce yoğun bir biçimde patent ve bilimsel yayınlara ilişkin veri tabanlarından araştırmalar yaparak, teknikte gelinen noktanın tespit edilmesi ve bunun üzerine çıkılması hedeflenmektedir.