TARİHÇE

1965 yılında, sıfır sermaye ile küçük bir atölyede işe başlayan ve aradan geçen yarım asrı aşan zamanın ardından, sac işleme makinaları sektöründe dünya markası haline gelen ERMAKSAN MAKİNA’yı bugünlere taşıyan Yönetim Kurulu Başkanı Erol ÖZKAYAN, o yıllarda ülke ihtiyaçları ile doğru orantılı olarak; tekstil makineleri, hidrolik deri makineleri, jeneratör grupları, elektrik motorları, mobilya ahşap sıcak presleri, oksijenli alevli kesim tezgâhları ve oto servis liftleri üretmiştir.

1972 yılına kadar üretimini bu şekilde devam ettiren ÖZKAYAN, daha sonra tekstil makineleri üretimi sektörüne adım atmış ve 10 yıl boyunca da bu sektörde etkin şekilde faaliyetini sürdürmüştür.

ERMAKSAN bu dönemlerde; sırasıyla, jeneratör ve elektrik motorları üretiminde Türkiye'nin lider firmaları arasında yerini alma başarısı göstermiştir.

1980'lerin sonunda, Sac İşleme Makineleri sektörüne odaklanan ERMAKSAN, edindiği üretim tecrübesi ve kabiliyetini modern işletim sistemi ve güçlü yatırımlarıyla destekleyerek, bugün küresel düzeyde, dünyanın önde gelen Sac İşleme Makineleri üreticileri arasında yerini almıştır.

Dönüşümü ve yeniliği, geleceğe yönelik temel odak noktası haline getiren ERMAKSAN, içerisinde bulunduğu dönemlerdeki başarılarla yetinmeyip, yüzünü daima geleceğe çevirmesi sayesinde, Bursa ve ülkemiz başta olmak üzere; dünyanın her noktasında, ‘Türk Makine Sektörü ’nün gurur kaynağı olmayı başarmıştır.