Get Adobe Flash Player

ERMAK Haber :
İletişim :

Organize Sanayi Bölgesi, Lacivert Cad.

No:6 16065 Nilüfer, Bursa / TÜRKİYE

Telefon : +90-224-294 75 00

Faks       : +90-224-294 75 49

E-posta:

STOM-BLECH & CUTTING

09-11 Mart tarihleri arasında Polonya STOM-BLECH & CUTTING fuarındayız. Sizleri de bekleriz.

ITM POLAND

07-10 Haziran tarihleri arasında Polonya ITM POLAND fuarındayız. Sizleri de bekleriz.

Tol Expo Fuarındayız

17-20 Kasım tarihleri arasında Paris Tol Expo fuarı F11 numaralı stand alanındayız. Sizleri de bekleriz.

MAKTEK fuarına bekliyoruz.

14-19 Ekim tarihleri arasında MAKTEK fuarında bizi ziyaret edin ve Ermaksan’ın en son teknolojik yeniliklerini keşfedin!..

Ermaksan Google Plusta

https://plus.google.com/+ermaksan

Hiçbir sac bu güce dayanamaz!

Ermaksan Ağır Tonaj Abkant Presleri savunma sanayi, güç santralleri, nakliyat ve rüzgar türbinleri gibi ağır makine üretimi yapan sektörlerin tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

ERMAK İlk Sayısı Çıktı

Yeni kurumsal yayın organımız ERMAG ilk sayısıyla beğeninize sunulmuştur. http://www.ermaksan.com.tr/tr-TR/extra/ermag_1.pdf

3 Ödüllü Fibermak, İspanya da ilgi odağı oldu.

İspanya’da Bilbao Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen 28.BIEMH Uluslararası Takım Tezgahları Fuarı’nda Ermaksan da standıyla yerini aldı. Avrupa pazarında emin adımlarla büyümeye devam eden Ermaksan, katıldığı Avrupa fuarlarında gördüğü ilgiden memnun. Fuarda sergilenen, 3 ödül sahibi Fibermak Fiber Lazer Kesim Makinesi ise büyük ilgi gören ürünler arasındaydı.

Uzakdoğu’da Ermaksan rüzgarı.

Ermaksan, çevreye dost ve tasarımları ödüllerle tescillenmiş yenilikçi teknoloji ürünü makinelerini bu kez Uzakdoğu’da sergiledi. Tayland ve Malezya’da yapılan fuarlara katılan Ermaksan’ın makineleri gerek fuar ziyaretçilerinden gerekse medyadan büyük ilgi gördü.

Ermaksan, bugün 750 çalışanıyla tecrübe ve dinamizminin birleşimi olan yenilikçi teknolojilerini Kanada’dan Yeni Zelanda’ya kadar 70 ülkeye ihraç ediyor. Makinelerini fuarlarla da sınırların ötesine taşıyan Ermaksan, Tayland ve Malezya’daki fuarlara katılarak Uzakdoğu’da da Türk bayrağını dalgalandırdı.

Ermaksan Genel Müdürü Ahmet Özkayan, dünyada ve Türkiye’de teknoloji üreten şirketler arasında yer alma bilinciyle hareket ettiklerini belirterek, yenilikçi teknoloji ürünü makinelerini Tayland ve Malezya’daki fuarlara katılarak Uzakdoğu pazarına taşıdıklarını kaydetti.

Tayland fuarında Ermaksan’ın yeni nesil fiber lazeri Fibermak ve EVO 2 hibrit abkant presini sergilediklerini ifade eden Özkayan, diğer tüm fuarlarda olduğu gibi bu iki makinenin yine ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılandığını ve geleceğe yönelik olumlu görüşmeler gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Özkayan, Uzakdoğu’nun önemli ülkelerinden Malezya’da da Ermaksan’ın Fibermak ve Speed Bend senkronize hidrolik abkant presini sektör temsilcileriyle buluşturduklarını anlatarak, her iki makinenin de büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Her iki fuarda sergilenen makinelerin satıldığını ve yeni siparişlerle dönüldüğünü belirten Özkayan, Ermaksan’ın makinelerinin fuar ziyaretçilerinin olduğu kadar medya kuruluşlarının da gündeminde yer aldığını sözlerine ekledi.

Ermaksan makinaları Cezayir’de ilgi odağı oldu.

28 Mayıs – 2 Haziran tarihleri arasında, Cezayir’de kırkyedincisi düzenlenen FIA Uluslararası Genel Ticaret Fuarına katılan Ermaksan, 72 m²’lik standında sergilediği çevre dostu teknolojik makineleri ile fuarın ilgi odağı olmayı başardı. Cezayir’de her yıl geleneksel olarak düzenlenen FIA genel ticaret fuarına katılım gösteren ERMAKSAN, standında plazma kesim tezgahı, abkant presi ve kombine makas makineleri ile Cezayir ve diğer kuzey Afrikalı sanayicilere sektöründe dünyanın sayılı markalarından birisi olduğunu teknolojisi ile kanıtladı.

Ermaksan, Polonya’da yapılan ITM Poland Fuarı’nda yenilikçi teknolojilerini sergilerken, yeni iş bağlantılarına da imza attı.

Bursa’dan dünyanın dört bir yanına makine ihraç eden Ermaksan, yarım asırlık tecrübesiyle harmanladığı yenilikçi teknoloji ürünlerini yurtdışı fuarlarına katılarak gözler önüne seriyor.

Polonya’nın Poznan kentinde düzenlenen ve ülkenin önde gelen fuarlarından olan ITM Poland Fuarı’na katılan Ermaksan, fuarda sergilediği CNC HVR hidrolik giyotin makas, Speed Bend abkant pres, EPL plazma kesim makinesi ve Fibermak fiber lazer kesim makinesi ile büyük ilgi gördü.

Ermaksan Genel Müdürü Ahmet Özkayan, Ermaksan olarak yıl içinde yaklaşık 30 fuara katıldıklarını özellikle yurtdışı fuarlarını yeni müşterilerle temas kurma ve yeni pazarlara açılma açısından önemsediklerine işaret ederek, Polonya’dan da yeni iş bağlantılarıyla dönmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Ermaksan’ın fuarda mevcut müşterileriyle biraraya geldiğini, 10’un üzerinde makine sattıklarını ifade eden Özkayan, yeni siparişler de aldıklarını ve gelecek yıl yine Polonya fuarına katılacaklarını dile getirdi.

Ermaksan, makine sektöründeki gücünü Win Fuar'ında gözler önüne serdi.

Saca olduğu kadar sektöre de 50 yıllık deneyimi ile yön veren Ermaksan, 19. Uluslararası Makine İmalatı ve Metal İşleme Teknolojileri Fuarı’nda Evo 2’den Fibermak’a kadar 10 çeşit ürünüyle profesyonel ziyaretçi ve müşterileriyle buluştu.

Ermaksan, yıl boyunca katıldığı fuarlarla makine alanındaki tecrübesini ve yenilikçi teknolojilerini gözler önüne seriyor. Türkiye ve Avrasya bölgesinin imalat sektörü açısından önemli bir etkinliği olan 19. Uluslararası Makine İmalatı ve Metal İşleme Teknolojileri Fuarı’nda Ermaksan da yerini aldı. Ermaksan Genel Müdürü Ahmet Özkayan, WIN fuarlarını önemsediklerini çünkü bu fuarlarda en yeni teknolojileri sergileme şansı bulduklarını söyledi.

Özkayan, Ermaksan’ın fuarda Fibermak lazer kesim makinesi, ETP Taret Panç Pres, EVO 2 abkant pres, POWER-BEND Pro abkant pres, CNC HVR makas, EKM kombine makas, EKN-6 köşe kesme ve EPL plazma kesim makinesinden oluşan ürünleriyle yer aldığını kaydederek, 30’un üzerinde makine sattıklarını, böylece Ermaksan’ın sektöründeki güvenilir marka değerini perçinlediğini dile getirdi.

Ermaksan, Ar-Ge Merkezi ile teknoloji yatırımlarına hız verdi

YENİLİKÇİ TEKNOLOJİLER TESCİLLENDİ

Ermaksan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge Merkezi olmaya hak kazandı.

Ermaksan Genel Müdürü Ahmet Özkayan, Türkiye’de şu anda firmalarıyla birlikte sadece 143 Ar-Ge merkezi bulunduğunu belirterek, Ermaksan’ın da makina sektöründe Türkiye’de Ar-Ge merkezine sahip nadir firmalardan biri olduğunu söyledi. 

Sektöründe yarım asırlık tecrübesini, yenilikçi teknolojilerle buluşturan Ermaksan’ın, geçen yıl Ar-Ge Merkezi olma yolundaki başvurusu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylandı. 

Ermaksan Genel Müdürü Ahmet Özkayan, 49 yıllık köklü bir firma olarak 80 bin metrekarenin üzerinde bir üretim alanında, yıllık 3000 adet sac işleme makinesi üretme kapasitesi bulunan Ermaksan’ın yenilikçi ileri teknolojiye sahip, katma değeri yüksek makine üretebilmeyi görev kabul ettiğine işaret ederek, bu konuda Ar-Ge yatırımlarını da arttırdıklarını kaydetti.

“BİLGİ VE TEKNOLOJİ ÖN PLANDA OLACAK”

2013 yılında aldıkları karar sonrası Ar-Ge Merkezi başvurusu yaptıklarını, Ar-Ge merkezlerinin 5746 sayılı Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkındaki Kanun uyarınca Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kriterlerine uygun şekilde düzenlendiğini belirten Özkayan, 2014 Ocak ayında Ar-Ge Merkezi olarak onay almanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Özkayan, “Türkiye’de şu anda bizimle birlikte sadece 143 Ar-Ge merkezi bulunmaktadır. Ermaksan makina sektöründe Türkiye’de Ar-Ge merkezine sahip nadir firmalardan biri konumundadır. Bizim amacımız bugünden sonra Ar-Ge merkezimizin büyüyerek devam etmesidir. Ermaksan’ın sürdürülebilir büyümesinde büyük rol oynayacak Ar-Ge merkezimizde gerçekleştireceğimiz Ar-Ge faaliyetlerinin amacı, Türkiye’nin ve sektörün ihtiyaçları doğrultusunda yapılmayanı yapmak, buluş ve patent sayımızı hızla arttırmak, yazılım otomasyon mekatronik, makine tasarım, optoelektronik alanında gelişime ve büyümeye devam etmek, Ermaksan’ı dünyada ve Türkiye’de teknoloji üreten şirketler seviyesine taşımaktır. Bu bilinçle çalışmak, inovasyon ve tasarımı geliştirecektir. Bu şekilde katma değeri yüksek ürünler ile firmamıza ve ülke ekonomisine ciddi katkıda bulunacağız. Yine üniversitelerle yapacağımız protokollerle üniversite-sanayi işbirliklerimizi pekiştirecek, personellerimize verilecek yüksek lisans doktora olanakları ile Ar-Ge personellerimizin yetkinliklerini arttıracağız. 

Gerçekleştirilen patent çalışmaları ile 2023 yılına kadar minimum 50 patent hedefimiz bulunmaktadır. Ermaksan Ar-Ge Merkezi, Türkiye’nin ekonomisinde geleceği belirleyecek, yüksek katma değerli ürünleri üretip geliştiren, nitelikli istihdama olanak veren, bilgi ve teknolojinin ön planda olduğu çalışmalara öncelik verecektir. Gerçekleştirilecek çalışmaların meyvesi, 2014 ve sonraki yıllarda Ermaksan’ın adını sıkça duyulmasını sağlayacaktır” diye konuştu.

Ahmet Özkayan, BUSİAD’ın Yeni Yönetim Kurulu Üyesi Seçildi

BUSİAD, 25 Ocak 2014 tarihinde, Kültürpark’ta bulunan BUSİAD Evi’nde gerçekleştirdiği olağan genel kurulu sonrasında yeni yönetimini belirledi. 36 yıldır faaliyette olan BUSİAD’da başkanlık bayrağını Oya Yöney’den Günal Baylan devraldı.

Yeni Yönetim Kurulunda, makine üretiminde yarım asırlık tecrübesiyle bir ‘marka’ olan Ermaksan’ın Genel Müdürü Ahmet Özkayan da yer aldı.

BUSİAD’ın yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Günal Baylan (Başkan), Ahmet Özkayan, Ali İhsan Türkmen, Erdal Elbay, Ergun Hadi Türkay, Hakan Oktar, Halit Cem Çakır, Neşe Yıldırım, Selim Tarık Tezel, Şükrü Erdem, Tuncer Hatunoğlu ve Zeki Erdal Şimşek.

Bu gurur hepimizin..

Sac işleme makinaları üretimi konusunda Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan Ermaksan, uluslararası tasarım yarışmaları olan GoodDesign ve iF Tasarım Ödülleri yarışmalarından üç ödül birden alarak Türk makine sanayisinin bayrağını uluslararası arenada dalgalandırmayı başardı.

38 ülkeden 700’ün üzerinde ürünün katıldığı Good Design’da, Ermaksan, endüstriyel alanda, hem Evo II hibrit abkant presi hem de Fibermak lazer kesim makinesi ile kategorisinde iki ödül birden almayı başaran tek firma oldu.

Ermaksan, GoodDesign’dan aldığı iki ödülün yanı sıra Fibermak Lazer Kesim Makinesi ile de uluslararası prestije ve tanınırlığa sahip olan iF En İyi Tasarım Ödülü’ne de layık görüldü.

GURURLUYUZ

Ermaksan Genel Müdürü Ahmet Özkayan, sektördeki yarım asırlık tecrübelerini böyle prestijli ödüllerle taçlandırmaktan gurur ve mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Ermaksan’ın yüksek teknolojili ve sağlam makinalar ürettiğini ifade eden Özkayan; dünyadaki global rekabette farkedilmek ve markalaşabilmek için tasarıma mutlaka önem verilmesini gerektiğini, makine sektöründe kalite ve sağlamlığın yanında artık ergonomi ve estetiğin de kullanıcılar tarafından tercih sebebi olduğunu söyledi. Özkayan, bu bilinçle Ermaksan Ar-Ge merkezinde bulunan tasarım ekibi ve profesyonel danışmanlar ile birlikte yürütülen çalışmalar sonucu makine tasarımlarında yapılan yenilikler ile fark yaratmayı başardıklarını belirtti. Özkayan, bu başarının dünyadaki en prestijli tasarım ödülleri ile de tescillenmesinin kendileri için çok büyük mutluluk ve motivasyon olduğunu kaydetti.

Ödüllerin tesadüf olmadığını ifade eden Özkayan, gerek Evo II hibrit abkant pres gerekse Fibermak lazer kesim makinelerinin sanayiciye sağladığı avantaj ve çevreye duyarlı yenilikçi teknolojilerle tercih edilen ürünler olduğunu dile getirdi. Özkayan, bu ödüllerin kendilerini geleceğin yenilikçi sac teknolojilerini üretmede daha da güçlendirdiğini de sözlerine ekledi.

GOOD DESIGN

1950 yılında Chicago'da kurulan Good Design, dünyanın en köklü ve en bilinen seçkin tasarım programı unvanını taşıyor. The Chicago Athenaeum Museum’un 1950′den bu yana 19 farklı kategoride düzenlediği ve uluslararası çapta inovasyon ile tasarımın sembolü olarak görülen ‘Good Design 2013’e bu yıl Bursa’dan Ermaksan iki ürünüyle damgasını vurdu.

iF EN İYİ TASARIM ÖDÜLÜ

Yine 1953 yılından bu yana verilen ve dünyanın en önemli tasarım yarışmalarından biri olan IF Tasarım Ödülleri’nde, Ermaksan’ın lazerde en son teknoloji ürünü olan Fibermak lazer kesim makinesi ‘En İyi Ürün Tasarımı’na layık görüldü.

Swissbau 2014 fuarındayız

Ermaksan Makine 21 – 25 Ocak 2014 tarihlerinde Basel / İsviçre’de gerçekleşecek olan Swissbau 2014 fuarına katılacaktır.

Standımızda sizleri görmekten mutluluk duyarız.

Hol: 1.0 Stant: A84

Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarı'nda Ermaksan gövde gösterisi yaptı

TÜYAP Metal İşleme Teknolojileri Fuarı’na katılan Ermaksan, yenilikçi teknolojilerini sektör temsilcileriyle buluşturdu.

Sanayi kenti Bursa, 5-8 Aralık tarihleri arasında TÜYAP Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde Metal İşleme Teknolojileri Fuarı’nda sektörün önde gelen firmalarını ağırladı.
Sac isleme makinaları üretiminde, sektörün öncü kuruluşlarından olan Ermaksan, yenilikçi teknolojileriyle bu yıl da fuardaki yerini aldı.

Ermaksan Genel Müdürü Ahmet Özkayan, Bursa’nın sanayi kimliğine yakışan bir fuar yaşadıklarını belirterek, Ermaksan’ın İstanbul, Ankara, İzmir ve Çukurova bayilerinin de katıldığı fuarda müşterileriyle buluşmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Fuara 750 metrekarelik stant ile katılarak, sektördeki tecrübe ve son teknoloji ürünü olan makinelerini sergilediklerini kaydeden Özkayan, makinelerinin gerek işlevi gerekse çevreye duyarlı özellikleriyle ilgi gördüğünü vurguladı.

Özkayan, "CO2 ve fiber lazer kesim teknolojisi, plazma kesim, panç pres, abkant pres, giyotin makas ve kombine makas ürün gamlarında hizmet veriyoruz. Teknolojik anlamda geldiğimiz noktayı özellikle EVO 2 ve tower makinelerimizle ortaya koyduk. 4 gün süren fuar boyunca Ermaksan olarak Bursa ekibimiz ve bayilerimizle birlikte müşterilerimizle ticari ilişkilerimizi geliştirdik. Makinelerimize gösterilen yoğun ilgi yine fuarda gerçekleşen satın almalar da bizleri memnun etti. Fuar, her yönüyle beklentilerimizi karşıladı" dedi.

ST Makina Dergisi'nde yayınlanan "Duayenler" özel dosyasında Ermaksan'ın kurucusu Erol Özkayan ile yapılan röportaj

TİCARETİN KOKUSUNU ALAN EFSANE: EROL ÖZKAYAN
Elli yıldır hiç durmadan ve korkmadan emin adımlarla makine sektöründe yer alan bir isimden bahsediyorum sizlere. Cesur kişiliğiyle ‘Girişimci ruh’ kavramının yaşayan nadir örneklerinden. Denizde dalgalara meydan okuyan bir kaptan misali, gittiği yoldan dönmeyen, başarı yolunda hedefinden şaşmayan… Zira uzmanlık alanında ısrarcı olmayan; lakin bir o kadar da başarı konusunda iddialı.

Ülkemizde elli yıldır makine piyasasında aralıksız olarak varlığını sürdüren firma sayısı oldukça sınırlıdır… Bizzat yaptığım araştırmalardan bu rakamın tüm Türkiye genelinde 40’tan fazla olmadığını biliyorum. İşte tam da bu klasmanda bir firmanın sahibiyle görüştüm. Yokluk ve parasızlıkla çıktığı bu yolda yılmadan yoluna devam etmiş, aldığı nefes gibi sektörü damarlarında hissetmiş yaşayan bir efsane. Eminim ki bu röportajımızdan sonra aklınızdaki ‘Girişimci ruh’ ifadesi yeniden anlam kazanacak. Herkes çalıştığı işe dört bir koldan tekrar sarılacak.

Bugün 90’dan fazla ülkeye ihraç ettiği makinalarla sektöründe dünyanın sayılı firmaları arasında yer alan Ermaksan’ın sahibi Erol Özkayan’ın kendi ağzından başarı öyküsünü dinledik. Yakışıklı ve genç, dinamik duruşunun ardında saklı 70 yıllık yaşamının içerisindeki elli yıllık sektör tecrübesi sizleri bekliyor.

"HAYATIMIN DÖNÜM NOKTASI OLDU"

Babasını henüz altı yaşında kaybeden Erol Bey, zamanında çok sıkıntı çekmiş… 20 yaşında askerliğe giden ve döner dönmez de makine sektöründe kendi firmasını kuran Özkayan; Almanya’ya gitmekten vazgeçtiği geceyi anlatarak sektöre nasıl adım attığını paylaştı: "1963 yılı… Askerden döndükten sonra ilk kez çalışma hayatına atıldım. O yıllar Türkiye’de iş sahalarının çok dar olduğu yıllardı. Ne yapsam, diye düşünürken 22 yaşındayken Almanya’ya gitmeye karar verdim. Eşyalarımı hazırladım. Her şey tamam, ertesi gün Almanya’nın kuzey bölgesine Hamburg’a doğru yola çıkacağım. Fakat Almanya’ya gitmeden bir gece evvel, ben gideceğim diye annem hastalandı… Kader işte, Allah’ın bir hikmeti; gitmedim. İşte o gece benim için bir dönüm noktası oldu. Annem bir tarafta, ablam bir tarafta… Ben babamı altı yaşındayken kaybettim ve bizi annem büyüttü. Dolayısıyla biz birbirimize çok bağlıydık. Evet, bir yanda isteklerim ve hayallerim vardı; fakat o gece annemin fenalaşması beni derinden üzdü ve gitmemeye karar verdim. Hem de her şeyin hazır olmasına rağmen biletlerden tutun da, valizime kadar… Fakat düşünüyorum da, aldığım bu karar hala hayatımda verdiğim en doğru karardır."

Almanya’ya gitmekten vazgeçen Erol Bey Bursa’da iş hayatına atılmaya karar verir. Önceleri küçük atölyelerde işçilik yaparak hayatını kazanan Özkayan, makine sektörüne başladığı yılları şu şekilde anlatıyor: "O zamanlar devlet kurumları vardı; Merinos, Devlet Su İşleri gibi… Oralardan çağırdılar beni; fakat gitmedim. Geriye baktığımda doğru seçimler yaptığımı görüyorum. Ancak tabii ki bu bir kader. O zamanlar böylesine işler yapacağım asla aklıma gelmezdi. Makine sektörünü kendim istedim. Öncelikle küçük bir atölyede çalışmaya başladım. 1960’lı yıllarda tabii şimdiki gibi devasa fabrikalar yok. Bir tane torna ve bir kaynak makinasından oluşan küçük firmalar vardı… Ben askere gitmeden önce de çalışmıştım. Askerlik dönüşü girdiğim iş yerinde de biriktirdiğim küçük miktardaki parayla bir yer tuttum ve atölye açtım. Tabi o zamanlar parasızlık vardı, yokluk çekiyorduk. Hep göğüs gerdim. Bursa’da Santral Garaj’da bir dükkan açtım kendime… Zaten oranın alt kısmında da o dönemlerde hiçbir şey yoktu; ne bina, ne de bir yer, tamamen ıssız. Yalnızca bir çırağım vardı ve uzun bir süre direndim yokluğa. O zamanlar ona ödediğim para olsun 2 lira; ama yine de ya 2 lirayı bulamadığım ya da zar zor denkleştirdiğimi bilirim. Ama yine de direndim, işi bırakmadım. Bir ahbabım küçük tezgahında tornasını satıyordu. Onu taksitle satın aldım ve böylece işe başladım.”

"İLK ADIMI ATTIM"
Günümüzde henüz 20’li yaşlar böylesine büyük kararlar almak için çok erken gibi görünse de, zaman bazı insanları çabuk büyütüyor. İşte bu kararları alabilen ve önünü kestirebilen kişiler sıyrılıyor belki de, her ne kadar zorluk çekseler de: "Çok çalışıyordum ve çok değişik işler yaptım. Mesela ilk işe başlayışımdan bahsedeyim. Kendime küçük bir dükkan açtım; bir mengene, bir tane de dönen zımpara taşı ve sıfır sermaye ile başladım çalışmalarıma. Bazı zamanlarda öğlen yemeğine verecek para olmazdı… Hemen annemin evine gider, Allah ne verdiyse karnımı doyururdum. Tabi sonrasında da koştura koştura işe dönmek cabası… Evet, küçük bir atölyem vardı artık ama yetmiyordu. Buna bir çare bulmanın vakti gelmişti, dökmeci bir tanıdığımla konuştum. Eski kara tezgahların ayaklıkları vardır. Allah rahmet eğlesin; Sait Abi’nin emeği büyüktür. Ona dükkan açtığımı söyledim ve döküm istedim. Amacım dökümü işleyip satmaktı. ‘Tamam’ dedi. Verdi bana bir takım ayakçık, ben de vurdum sırtıma… Taaa Duaçınarı’ndan onları dükkana Santral Garaj’a kadar taşıdım. Ayakçık satmaya başlayacaktım; ama ayaklarım da mahvolmuştu onca yolu gelirken… İşleyip sattıkça tedarik ettiğim dökümlerin parasını ödemeye başladım. Sonra torna satın aldım, tabii onu da taksitle. Ayda 1 lira, 1 lira ödedim. Bu sefer gövdeyi de imal etmeye başladım. Ama kendim yapıp, kendim satıyorum… Adetlerim arttı bu dönemde. Durum böyle olunca tabii bir işçi daha aldım yanıma, sonunda azıcık da olsa kazanmaya başlamıştım.”

"FİRMAM BÜYÜMEYE BAŞLADI"
Erol Özkayan’ın artık bir sayfayı kapatıp, diğer sayfayı açma vakti gelmişti. İşte şimdi yılmadan devam etmesi gereken dönemin kapısı aralanmıştı. Sözünü ettiğim ‘Girşimci ruh’un ayak sesleri, Erol Bey’in hayatının yönünü çiziyordu. Artık adım adım gelen başarı onu bekliyordu: "Sektörden bir ağabeyim, yanındaki dükkanın boşaldığını söyledi. Daha sonra bu dükkana taşındım. İki yıl sonra dükkanım büyüdü. Yıl 1965… Burada önce dokuma tezgahlarının imalatına başladık. İş organizasyonunu çok iyi başarıyordum. İşi kaçırmıyordum… Bir an öyle bir hale geldi ki; 15 günde 10 tane tezgah yapıyordum. Uşak taraflarından inanılmaz talep geliyordu. Sonra öyle bir dönem geldi ki dokuma tezgahlarından vazgeçildi, satılmamaya başladı. Bu sefer de biz mobilya makinalarını üretmeye başladık. O zamanlar tabii her şeye ihtiyaç var. Eee biz de üretiyoruz, ürettiğim makinaların satışı ağırlaşmaya başladığında anlıyordum, hemen ürettiğim makine türünü değiştiriyordum. Ürettim yaptığım iş üstünde ısrar etmiyordum, trend neyse, neye ihtiyaç varsa ihtiyaçları karşılamaya bakıyordum. Yatar daire, planya, kapama presi, çizgili yatar daire çeşitleri imal ettik bir 10 yıl da… Ama yaptığımız makinalar her zaman kaliteliydi ve piyasada standartların üzerindeydi değerleri. Sonra bir dönem daha bitti, bu da ağırlaşmaya başladı. 1980’lere yaklaştığımız bu dönemde bu işler de ağırlaşınca; elektriklerin sık sık kesildiği yeni bir dönem başladı. Türkiye’de hemen hemen her gün elektrikler kesiliyordu. Üç, dört saat kesiliyordu ve gelmiyordu. Bu sefer de ben alternatör işine girdim. Farklı bir sektördü; ama en az beş yıl bu sektörde tedarikçi olduk. Bu dönemde alternatör üretimi yoktu. Ürünler yurt dışından geliyordu ve pahalıydı. Sektördeki boşluğu gördüm, piyasanın ihtiyacı vardı. Beş yıl boyunca hastanelere, fırınlara, çiftliklere ve İstanbul’da birçok firmaya ürün verdim. 1980’li yıllarda elektrik kesintileri oldukça azaldı ve ben de bu sektörden yine çıkmaya karar verdim. O dönemde tabakhanelerde kullanılan deri traş, deri yarma makinaları yurt dışından geliyordu. Bu makinaların üretimine başladım. Tabakhaneler çalışması çok zor olan alanlar. Verdiğim ürünlerin tahsilatını yapmak için çok gittim tabakhanelere ve çok zor zamanlar yaşadım bu yüzden. Otomobil tamirhanelerinde kullanılan liftlerin üretimini Türkiye’de ilk ben gerçekleştirdim. Sektördeki ahbaplarım yeni alanlara girmemem konusunda çok telkinlerde bulundular. Her yeni sektörde kaliteli üretimler gerçekleştirebilmek başlı başına bir iş. Ama ben haklı çıktım, şimdi onların hiçbiri yok piyasada. Fakat bu dönemde hep ihracat yapabilmeyi hedefliyordum. 1990’lara kadar ihracat gerçekleştiremedim; fakat bu döneme kadar hep yurt dışına satış yapmayı hayal ettim. Liftlerde oluşan rekabet ortamından sonra metal işleme makinaları konusunda çalışmalarıma başladım. Şu anda da lazer işleme makinaları üretimini gerçekleştiriyoruz. Ama daha teknolojik makinaların üretimini hedefliyoruz tabi ki.3 000,4000 tonluk 12 ve 16 metre boyunda abkant pressler, 40 mm kesebilen 6 metre boyunda giyotinler yapıyoruz. ”

HAYAL BİR NEBZE DE OLSA GERÇEKLEŞTİ
İlk ihracatını yolundan döndüğü Almanya’ya gerçekleştirdi Erol Özkayan: "Eskiden İzmir’e fuara marangoz makinaları götürüp satardık. Yurt içinde epey ilerlemiştim; ama yurt dışında da epey ciddi bir Pazar vardı. Bir süre sonra Almanya’da bir tanıdığımı aradım ve makinalarım için müşteri bulmasını istedim ve Almanya’ya gittim. Bu da bir cesaretti. Şu anda Almanya’ya, Amerika’daki şirketimiz aracığıyla Amerika’ya lazer makinaları satıyoruz. Bu ülkede yüksek teknolojili, gelişmiş makinalar satmak artık çok zor. Amerika ve Almanya’nın teknoloji seviyesine gelmeliyiz ki ürün satabilelim. Şu an da dünyada beş kıtada ve 90 ülkede makinalarımız kullanılıyor. Ben hala işin içerisindeyim."

"BU ŞİRKET BENDEN SONRA DA DEVAM EDECEK"
Eşi ve ailesiyle zaman zaman zor anlar yaşadıklarını da söyleyen Özkayan, çocuklarından umutlu. Her iki çocuğunun da evlendiğini ve artık kendisinin ailenin dedesi olduğunu anlatan Erol Bey; "Eşim çok mütevazi bir insandı her zaman… Zor zamanlarımız da oldu elbette, parasız kaldığımız da… Eşim hiçbir zaman bunları sorun etmedi. Çocuklarımdan da çok memnunum. Bir oğlum ve bir kızım var. İki çocuğumda burada çalışıyor. Her ikisi de evli ve çocukları var. Bu şirket benden sonra da devam eder. Her ikisi de yıllardır benim yanımda çalışıyor" dedi.

"BİZİM ÜRETTİĞİMİZ MAKİNA, HER ŞARTTA ÇALIŞMAK ZORUNDA"
Ürettiği ilk makinadan bu yana asla kaliteden ödün vermediğini anlatan Erol Bey; müşteri memnuniyetini nasıl esas aldıklarını da bir örnekle paylaştı bizlere: "Bizim firmamızda müşteri memnuniyeti son derece önemlidir. Bir müşteri bizi aradığında aynı gün içerisinde tekrar dönmemiz lazım. Eğer makinanın markası Ermaksan ise söz konusu makine Amerika’da da olsa çalışacak. Operatör bazen hata yapabiliyor; ama biz müşterimizin sorununu her şartta çözmek zorundayız. Bazı firmalar servis için para ister, kazanç bekler. Biz ufak hesaplar yapmayız ve bu yüzden güvenilen markayız. Geçtiğimiz yıllarda Amerika’da bir müşterimiz, bayiye yüklenmiş mahkemeye vereceğini söylemiş… Bayi bizimle hemen iletişime geçti, operatörün hatası sonucu bu makinanın arızalandığını ve firmanın sorun çıkardığını söyledi. Tabii sesi telaşlı… Bunu duyduğumuz an siparişi verdik, bayimize derhal yeni bir makine gönderdik… Bayimiz makinayı görünce şaşırdı ve bütün Amerika’da duyuldu bu durum. Bayinin bize olan güveni ve itimadı kat kat arttı. Sorun yaşayan firmanın da zararını yeni makine göndererek kapattık. Zaten akabinde de aynı dönem içerisinde 15-20 tane yeni sipariş aldık. Şu an çok güçlü bir teknik servise sahibiz. Her yıl yeni adımlar atmaya devam ediyoruz. Ama esas gelecek dönemde yüksek teknolojiye geçimiz olacak."

"DÜRÜST OLUN"
Elli yıllık tecrübesini sınırlı zamanda bizlerle paylaşan Ermaksan’ın Yönetim Kurulu Başkanı Erol Özkayan’ın başarı öyküsü işte böyle… Röportajımızı bitirmeden önce mutlaka gençlerin dürüst çalışması gerektiğini de ifade eden son olarak şunları söyledi: "Tabi bu imkanlar havadan gelmedi ya da durup dururken olmadı. İlk önce dürüst olmalısınız. Yaptıkları iş kaliteli olmalı, düzgün olmalı. Ben zamanımı hiçbir zaman boşa geçirmedim. Sigara içmedim, içki de içmedim. Bunlar benim vücudumu korudu. Hastalık yüzünden çalışamayabilirdim. Sabahları hep erken geldim işime. İlk yazlığımın bulunduğu siteden en erken ben çıkardım. İşe olan sevgi, bağlılık çok önemli. Fabrikamda Türk Sanat Musikisi Korusu kurdum. Çalışanlarımızdan solistlerimiz var, hem de konservatuvardan gelen talebeler var. Yalnızca Cumartesi günleri çalışıyoruz. Tayyare Kültür Merkezi’nde konser veriyoruz. Artık 71 yaşımdayım. Hobilerim var. Yıllardır ata binerim mesela. Bu beni sağlıklı ve dinç tuttu. Çiftliğim var. Burada hayvancılık ve tarımla uğraşıyorum şimdi. 700 tane damızlık koyunum var. Bunun haricinde yelkenli teknem var ve kendim kullanıyorum. Teknemle eşimle birlikte uzun yol yapıyorum. İnşallah Allah daha ömür verir de eşimle ve ailemle daha fazla yol yaparız. Ama gençler bu hikayeyi unutmasın. Şimdiki varlığa ulaşmam için çok çalıştım, çok uğraştım, çok yoruldum; ama dürüstlükten ve kaliteden hiç vazgeçmedim."

Ermaksan, yenilikçi teknolojilerini Amerika'da sergiledi.

Ermaksan, Chicago’da düzenlenen Fabrication Technologies (FABTECH) Fuarı’na katılarak Kuzey Amerika pazarında yeni ürünlerini tanıttı.

 
Sektör açısından önemli fuarlardan biri olan ve Chicago’da düzenlenen Fabrication Technologies (FABTECH) Fuarı’nda yer alan Ermaksan, fuarda EVO-2, ETP 2500-30TN ve Fibermak GEN-2 Momentum fiber makinelerini sergiledi.
 
"PAZARDA DAHA DA GÜÇLENDİK"
Ermaksan Genel Müdürü Ahmet Özkayan, Amerika pazarında 500’ün üzerinde makine sattıklarını belirterek, FABTECH’e Kuzey ve Güney Amerika’daki pazara Ermaksan’ın yeni teknolojik ürünlerini tanıtma ve pazardaki konumlarını pekiştirmek amacıyla katıldıklarını söyledi. Amerika’nın Chicago şehrinde 2011 yılından beri ERMAKUSA markasıyla 1000 metrekarelik showroomlarının bulunduğunu belirten Ahmet Özkayan, FABTECH fuarı için; "Toplam 420 metrekarelik standımızda Ermaksan’ın dünya çapında en çok talep gören Speed Bend abkant presini, hybrid teknolojisi ile abkant dünyasında yeni bir segment yaratan EVO-2 abkant presini, geliştirilen fiber laser kesim makinesini ve Ermaksan’ın olumlu tepkiler alan ETP 2500-30TN turret punch makinelerini ziyaretçilerin beğenisine sunduk" dedi.
 
Fabtech Fuarı’nda sergilenen makinelerinin fuar ziyaretçileri tarafından ilgi odağı olmasının ve yapılan satışların kendilerini memnun ettiğini dile getiren Özkayan, fuarda yapılan ikili görüşmelerden de olumlu sonuçlar aldıklarını, böylece yıllardır varlık gösterdikleri Kuzey Amerika pazarında yeni ürünlerle daha da güç kazandıklarını söyledi.

Ermaksan’ın yeni nesil teknoloji ürünleri Almanya'da

Stuttgart’ta düzenlenen Blechexpo Metal İşleme Fuarı’nda, sağladığı enerji tasarrufu ile çevreye saygılı ileri teknoloji ürünü Evolution 2 Hibrit Abkant Presini ilk kez sergileyen Ermaksan, standını ziyaret edenlerden tam not aldı.

 
Ermaksan, sac işleme makineleriyle saca şekil ve sektöre de yenilikçi teknolojileriyle yön verirken, katıldığı fuarlarla da Bursa’dan dünyaya yayılan kalitesini gözler önüne seriyor.
Dünyanın birçok bölgesine ihracat gerçekleştiren Ermaksan, Stuttgart’ın ev sahipliği yaptığı Blechexpo- Metal İşleme Fuarı’na katıldı.
 
Sektörün önemli fuarlardan biri olan ve dünyadan 3 binin üzerinde, Türkiye’den ise 15 firmanın yer aldığı Blechexpo Fuarı’nda, Ermaksan da çevreye saygılı ileri teknoloji ürünü Evolution 2 Hibrit Abkant Presini sergiledi.
 
HEM SANAYİCİ HEM ÇEVRE KAZANIYOR
Ermaksan Genel Müdürü Ahmet Özkayan, köklü bir fuar olan Blechexpo’da sektör temsilcileri ve müşterileriyle bir araya geldiklerini ifade ederek, “Sektörde yarım yüzyıllık tecrübemizle ve yenilikçi teknolojilerimizle ürettiğimiz en yeni ürünlerimizi, fuarda müşterilerimizin beğenisine sunduk. Makinelerimizi kaliteden taviz vermeden, müşteri beklenti ve memnuniyetini ön planda tutarak üretiyoruz. Bunun yanı sıra çevreye karşı sorumluluğumuzu da unutmuyoruz. Bu fuarda Evo 2 Hibrit Abkant Presini ilk kez sergiledik. Enerji fiyatlarının yüksek olduğu günümüz şartlarında Evo 2 Hibrit Abkant Presimiz, büküme geçtiği anda enerji tüketmeye başladığı için yüzde 65 enerji tasarrufu sağlıyor ve müşterilerimize ciddi maliyet avantajı getiriyor. Yeni nesil makinemiz, yağ kullanımını yüzde 95 azaltarak, en az 5 yıl yağ değiştirmeye gerek kalmıyor. Makinenin pompası sürekli çalışmadığı için yağ devir daim yapmıyor ve bu şekilde kullanılan yağ ısınmadığından uzun ömürlü oluyor. Evo 2 Hibrit Abkant Pres aynı zamanda sınıfının da en sessiz makinesi.  63db gibi düşük bir ses düzeyinde çalışıyor. Böylece sadece ürünlerimizi değil çalışma felsefemizi de ortaya koymuş oluyoruz. Ermaksan makineleri ile hem sanayici hem de çevre kazanıyor” diye konuştu.
 
Alman pazarını önemsediklerini, Almanya’ya 1989 yılından beri makine sattıklarını ve ilk ihracatlarını da Almanya’ya yaptıklarına işaret eden Özkayan, fuara abkant press, fiber lazer kesim makinesi, panç pres gibi ürünlerle katıldıklarını, özellikle fiber lazer kesim makinesi ile Almanya pazarında paylarını artırmak istediklerini kaydetti. Özkayan, ikili görüşmeler sayesinde müşteri portföylerini genişletme imkanı bulduklarını bu açıdan fuarın beklentilerini büyük ölçüde karşıladığını da dile getirdi.

Ermaksan kalitesi Çek Cumhuriyeti’nde ilgi odağı oldu.

Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen 55. Uluslararası Mühendislik Fuarı’na katılan Ermaksan, son teknoloji fiber lazer kesim makinesini ve kalitesi tüm dünyaca kanıtlanmış olan Türk abkant presini fuarda sergiledi.

Dünyanın en köklü fuarlarından biri olan Uluslararası Mühendislik Fuarı (International Engineering Fair), 7-11 Ekim 2013 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti'nin Brno şehrinde yapıldı.

Sac işleme makineleri sektöründe 48 yıllık tecrübesiyle dünyanın dört bir yanına ihracat gerçekleştiren Ermaksan, son teknoloji ürünlerini, MSV 2013 Fuarı’nda sektör temsilcileriyle buluşturdu. Alanında uzman mühendislerden oluşan Ar-Ge Merkezi ve çalışanlarıyla yenilikçi teknolojiler ilkesiyle sektördeki yerini her geçen gün daha da güçlendiren Ermaksan, çevreye duyarlı politikalar, müşteri beklentilerini karşılayan ve kaynakların etkin kullanımıyla ürettiği makinelerini, Çek Cumhuriyeti’nin Brno kentindeki Uluslararası Mühendislik Fuarı’nda sergiledi.

“SEKTÖRDE ULAŞTIĞIMIZ NOKTAYI VURGULADIK”
Ermaksan’ın MSV Fuarı’na son 6 yıldır katıldığını anımsatan Ermaksan Genel Müdürü Ahmet Özkayan,  firma olarak CO2 ve fiber lazer kesim teknolojisi,  plazma kesim, panç pres, abkant pres, giyotin makas ve kombine makas ürün gamlarında hizmet verdiklerine işaret ederek, “126 metrekarelik standımızda fiber lazer kesim makinemizi ve abkant presimizi sergileyerek fuarda Türk makine sektörünün ulaştığı noktayı vurgulamak istedik. Bu doğrultuda son teknoloji ürünümüz fiber lazer kesim makinesi ve kalitesi tüm dünyaca kanıtlanmış olan Türk abkant presini bir kez daha sektör temsilcileriyle buluşturduk” dedi.

Özkayan, Çek Cumhuriyeti’nde zaten belli bir pazar paylarının bulunduğunu, MSV Fuarı ile Çek pazarındaki paylarını daha da artırmayı amaçladıklarını ifade ederek, “Fuarda birçok olumlu neticelenen ikili görüşmeler yaptık. Potansiyel iş fırsatlarının yanı sıra standımızı Türkiye Ekonomi Bakan Yardımcısı Erdoğan Sever, Çek Ekonomi Bakanı, Kazakistan Ekonomi Bakanı, Çek Mühendisler Birliği Başkanı gibi birçok siyasetçi, bürokrat ve gazeteci de ziyaret etti. Dolayısıyla fuar hem tanıtım hem de potansiyel iş imkânları açısından beklentilerimizi karşıladı” diye konuştu.
 

2013 Blechexpo fuarındayız.

Ermaksan Makine 05 – 08 Kasım 2013 tarihlerinde Stuttgart / Almanya’da gerçekleşecek olan Blechexpo fuarına katılacaktır.

Standımızda sizleri görmekten mutluluk duyarız.

Hol: 6 Stant: 3506

MSV Mühendislik fuarına katılıyoruz.

Bu yıl milli katılım ile 55. MSV Mühendislik fuarına katılıyoruz. Çek Cumhuriyeti-Brno kentinde yapılacak fuarda Z holünde diğer Türk katılımcılarla birlikte olacağız.

EMO Hannover

Ermaksan Makina 16 – 21 Eylül 2013 tarihlerinde Hannover / Almanya’da gerçekleşecek olan EMO Hannover 2013 fuarına katılacaktır.

Standımızda sizleri görmekten mutluluk duyarız.

Hol: 14 Stant: J27

Fibermak Momentum Gen-2 Fiber Lazer

Ermaksan Fibermak Momentum Gen-2 Fiber Lazer
8mm mild steel / çelik
4mm hole diameter / delik çapı

http://www.youtube.com/watch?v=t1r6kGcGteI&feature=c4-overview&list=UUDx70hVKJimzsHGe39bL_Uw

Balkansiad 6. Sinerji Toplantısı

Ermaksan'ın sponsorluğunda gerçekleştirilen Bursa’nın önde gelen iş adamları kuruluşlarından biri olan Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BALKANSİAD), geleneksel iftar yemeğinde iş, siyaset ve devlet protokolünü buluşturdu.

Fiber Lazer Kesim Makinesi

Ermaksan Fibermak Fiber Lazer Kesim Makinesi
3X1,5 - 2kW
Materyal: 1mm Paslanmaz Çelik

http://www.youtube.com/watch?v=14iwxRrqx0I&list=UUDx70hVKJimzsHGe39bL_Uw

Lasermak, Lazerde en doğru tercih!

Lasermak 15mm (1)

https://www.youtube.com/watch?v=pWJfyAFb9J0

Lasermak 15mm (2)

https://www.youtube.com/watch?v=e5m25O9PkEU

PozNAN 2013

04-07 Haziran tarihleri arasında POZnan Polonya’da başarılı bir fuar gerçekleştirdik.

Metalobrabotka fuarında büyük ilgi

Ermaksan Makine, Avrupa'nın en büyük sac işleme fuarlarından biri olan ve Rusya Moskova'da düzenlenen Metalobrabotka fuarında son teknoloji ürünleri ile büyük ilgi gördü.

ErmaksanTV yayında

Yeni Youtube kanalımız ErmaksanTV yayında.

http://www.youtube.com/ermaksanTV

 

Ermaksan Satranç Kulübü - Satranç Turnuvası

Ermaksan Satranç Kulübünün düzenlediği satranç turnuvası sona erdi.

Satranç turnuvasında ilk üçe giren katılımcıların ödülleri genel müdürümüz Ahmet ÖZKAYAN tarafından verildi. 

Satranç turnuvasında 1. olan Nurettin Güler'e,  2. olan İsmail Rıdvan'a ve 3. olan Güray Kartal'ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ermaksan şimdi de Konya'da.

ERMAKUSA olarak Amerika'da açtığımız showroomdan sonra şimdi de Ermaksan Konya showroomumuzla siz değerli sanayicilerimizin hizmetindeyiz.

Horozluhan Mah. Selçuklu Cad. No: 212 Uzman Sanayi Sitesi Selçuklu / KONYA / TÜRKİYE
Telefon : + 90 332 248 48 22
Fax: + 90 332 248 48 32
E-posta : ermaksankonya@ermaksan.com.tr

 

 

KONMAK 2013'e bekliyoruz

Sizleri, en son teknoloji ve yeniliklerimizi görmeniz için 4 - 7 Nisan 2013 tarihlerinde düzenlenecek olan KONMAK 2013 Konya Uluslararası Metal İşleme Makineleri 1. Hol’deki standımıza bekliyoruz.

3T Teknoloji Zirvesi Fuarındayız

Sizleri, en son teknoloji ve yeniliklerimizi görmeniz için, 7-10 Mart 2013 tarihlerinde düzenlenecek olan "3T Teknoloji Zirvesi Fuarı" 2. Hol’deki standımıza bekliyoruz.

Boru kesim fiberde mükemmel çözüm

ERMAKSAN her geçen gün gelişen metal işleme endüstrisinde yüksek teknoloji, mühendislik ve üretim kalitesiyle güvenilirliğini arttırmaktadır. Dünya standartlarında çelik, hidrolik ve elektronik ürünler kullanarak tüm üretim ihtiyaçlarınızı karşılar.

Bununla birlikte müşterilerden gelen farklı özel ihtiyaçlara da çözüm sunan ERMAKSAN; boru kesim sistemi fiber lazer kesim makinesini kullanıcılarına opsiyonel olarak sunmaktadır.

Fiber lazerde en doğru tercih

En kaliteli ve hassas kesim sonuçları için Fibermak’ın gövde ve bileşenleri özel CNC tezgahlarda en hassas şekilde işlenir. Bunun yanı sıra konusunda uzman mühendisler tarafından montajı yapılan gövde ve köprü, üretim ve montaj safhalarında ileri teknoloji test ölçüm cihazları ile kontrol edilmektedir.

Fibermak; fiber lazer kesim makinesini tercih etmek ile üretim hatalarınızı en aza indirirerek, yüksek üretkenlik ile firmanıza kazanç sağlar, rekabet üstünlüğünüzü garanti altına alır ve daha birçok avantajlardan yararlanırsınız.

Türk Sanat Müziği'ne ERMAKSAN katkısı!

ERMAKSAN Türk Sanat Müziği Korosu açılış konserini şef Filiz Başıbüyük idaresinde 10 Mart 2013'te Tayyare Kültür Merkezi'nde verecek. İlk bölümde Avni Anıl eserlerini seslendirecek olan koro, ikinci bölümde solistler geçidi ile izleyenlere doyumsuz bir gece yaşatacak. Geceye konuk sanatçı Gökhan Sezen eşlik edecek.
 
Sosyal sorumluluk projesi kapsamında oluşturduğumuz ERMAKSAN Türk Sanat Müziği Korosu'na tüm Bursa halkını ve sanata gönül vermiş herkesi bekliyoruz.

Fast Piercing

Fibermak; yüksek teknolojili kesim kafası ile fast piercing yaparak parça kesimine daha hızlı başlar. Yükseklik sensörü ile kesilen parçadaki dalgalanmalara duyarlılık göstererek hassas kesim sağlanır.
 
Fibermak; fiber lazer kesim makinesi ile kaliteli ve hassas kesimler yapmanın yanı sıra, farklı malzemeleri (siyah sac, alüminyum, paslanmaz, bakır ve pirinç) yüksek hızlarda kesebilir ve çapaksız yüzeyler elde edebilirsiniz.

Minimum parça sarfiyatı

Maksimum kullanılabilirlik ve geliştirilmiş ergonomi ile kompakt tasarım!
 
Hızlı, ergonomi - kompakt tasarım, kolay kullanım, kullanıcı dostu 17” dokunmatik renkli kontrolör ve renkli iç kamera görüntüsü ile sizin için düşünülmüş bir kontrolör.
 
Lantek Expert Cut CAD/CAM ile otomatik programlama yapabilir, dokunmatik kontrolör ekranında parametreleri tanımlayabilir, hazır tanımlı malzeme tablolarına ulaşabilir, kesilen parçaların maliyetlerini hesaplayabilirsiniz. İsterseniz farklı açılardan çekilen görüntüleride kayıt edebilirsiniz.

Fibermak; fiber lazer kesim makinası ile 24 saat seri üretim ­­­- saat başına 2­­­-3 katı fazla parça kesimi!

Fly-cut teknolojisi ile yüksek hız, yüksek performans ve maksimum verimlilik!

Fibermak ile yüksek hızlarda saat başına daha fazla parça kesimi!

Torch yükseklik kontrolü ile daha hassas kesimler!

Geleneksel torch yükseklik kontrolünde, operatörün kesim kalitesini yakalaması için sürekli olarak Arc voltajını ayarlaması gerekmektedir. Özel bir teknik kullanılarak operatörün müdahelesi gerekmeden, ArcGlide®THC sürekli olarak kesilen malzemeyle kesim torch’u arasındaki mesafeyi ve Arc voltajını ayarlamaktadır. ArcGlide® minimum operatör desteğiyle performansınızı arttırarak, mükemmel kalitede kesimler yapmanızı sağlar, aynı zamanda plazmayla yapacağınız işlemlerde kesim maliyetlerinizi azaltarak güvenilir bir destek sağlar.
 
ArcGlide®THC (torch yükseklik kontrolü) ideal kesim kalitesinin yanında, iş verimliliğinizi arttırarak kesim maliyetlerinizi de azaltmaktadır.
 

Boru kesim EPL plazma

İhtiyacınıza uygun farklı esnek çözümlerimiz hem ekonomik, hem verimli!
 
ERMAKSAN, her geçen gün gelişen metal işleme endüstrisinde yüksek teknoloji, mühendislik ve üretim kalitesiyle güvenilirliğini arttırmaktadır. Dünya standartlarında çelik, hidrolik ve elektronik ürünler kullanarak tüm üretim ihtiyaçlarınızı karşılar.
 
Bununla birlikte müşterilerden gelen farklı özel ihtiyaçlara da çözüm sunan ERMAKSAN, boru kesim EPL plazma makinesini ve pah kırma sistemini kullanıcılarına opsiyonel olarak sunmaktadır.
 

True Hole™ teknolojisi ile delik delmek hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Son teknoloji olan True Hole™ teknolojisi ile donatılmış EPL plazma makinesi, kesime başladığı ilk dakikadan itibaren sizi etkileyen kesim kalitesiyle, en mükemmel plazma kesim makinesidir

5 eksen EPL plazma makinesi ile kesimlerinize yeni bir boyut kazandırın!

5 eksen EPL plazma ile tüm açılar otomatik hesaplanarak ayarlanmaktadır. Bu özellik sayesinde operatöre manuel işlem gerektirmeden, kesim esnasında oluşturulması gereken açı değerini otomatik oluşturularak, dik veya açısal kesimler sunmaktadır.
 
Otomatik açı ayarlama, operatöre zaman tasarrufu sağlar ve operatör hatalarından oluşabilecek sorunları ortadan kaldırır. İşletmenizdeki üretim maliyetine büyük katkı sağlar.

EPL Plazma Kesim. Plazmada en doğru tercih

En kaliteli kesim sonuçları için EPL plazma gövdesi ve bileşenleri özel CNC tezgahlarda en hassas şekilde işlenir. Bunun yanı sıra konusunda uzman mühendisler tarafından montajı yapılan gövde ve köprü, üretim ve montaj safhalarında ileri teknoloji test ölçüm cihazları ile kontrol edilmektedir.
 
EPL plazma tercih etmekle ile üretim hatalarınızı en aza indirir, yüksek üretkenlik ile firmanıza kazanç sağlar ve çok daha fazlasına sahip olursunuz.
 

Ermaksan'dan Dev Makine

Mississippi Nehri'ndeki yük taşıma gemileri Ermaksan'ın ürettiği dev abkant pres ile imal edilecek.

Amerika’da gemi inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir firmaya Ermaksan tarafından Türkiye’de bugüne kadar üretilen en büyük tek parça 14,8 m ve 1500 ton CNC Abkant Pres makinesi başarı ile teslim edildi.

Makine sektörünün uluslararası arenada önde gelen firmalarından biri olan Ermaksan Makine son projesiyle fark yaratıyor.

Ermaksan’ın Amerika’daki satış, pazarlama ve dağıtım şirketi olan ErmakUSA, satış sonrası benzersiz servis hizmetiyle Kuzey Amerika’daki faaliyetlerini başarı ile sürdürmektedir. Bu başarılarına bir yenisini daha ekleyen ErmakUSA, 10 ay önce satış anlaşması imzalanan makineyi başarı ile teslim etti. Ermaksan yetkilileri makine’nin 14,8 m uzunluk ve 1500 ton baskı kuvveti ile Türkiye’de bugüne kadar bu tonajda üretilmiş en büyük tek parça CNC Abkant Pres olduğuna dikkat çekti.

Ermaksan’ın uzman mühendisleri bu dev makineyi, Amerika’nın en büyük gemi imalatçıları arasında yer alan bir firma için özel olarak tasarladıklarını ve Mississippi Nehri’ndeki yük taşıma gemilerinin imalatında kullanılmak üzere ürettiklerini belirttiler.

2012 yılına hızlı bir başlangıç yapan Ermaksan, başarı ile gerçekleştirdiği bu dev projeye, yükselen değerleri ve geleceğin teknolojisini yansıtarak, sac metal sektöründe dünya çapında konusunda lider firmalar arasında yer aldığını kanıtladı.

Üniversite ve sanayi işbirliği Line TV’nin “GÜN ORTASI” adlı programında konuşuldu

Uludağ Üniversitesi 2012 Kariyer Günleri ERMAKSAN’ın ana sponsorluğunda gerçekleşti.

Line TV’nin “Gün Ortası” adlı programına ERMAKSAN AR-GE Müd. Ydr. Fatih YALINBAŞ konuk oldu. Üniversite ve sanayi işbirliği konusu YALINBAŞ tarafından değerlendirildi.

Programı izlemek için lütfen baglantıya tıklayın

Ermaksan Eurometalli Dergisine Konuk Oldu

Başarı ile geçen Finlandiya FINNTEC fuarında ERMAKSAN Yurtdışı Satış Sorumlusu Serhan ŞENYURT, EUROMETALLI dergisine konuk oldu.

Metal işleme sektörü alanında uzmanlaşmış EUROMETTALLI dergisinde yayımlanan makalede ERMAKSAN Makine başarı stratejisi ve FIBERMAK (Fiber Lazer Kesim Makinesi) hakkında geniş bilgilere değinildi.

- Online makale (Sayfa 48)

Kariyer Günleri 2012

9-10 Mayıs 2012 tarihleri arasında Uludağ Üniversitesinde gerçekleşecek olan "Kariyer Günleri 2012" etkinliğine siz değerli öğrencilerimizi standımıza bekliyoruz.

Ermaksan ISMR'de

International Sheet Metal Review (ISMR) dergisinin nisan sayısında Ermaksan Makine'nin Launch 2012 Organizasyonu ile ilgili bir haber yayınlandı.

Launch 2012

Ermaksan 29 Şubat-02 Mart tarihleri arasında Fibermak (Fiber Lazer Kesim Makinesi ) ve Evolution (Hibrit Abkant Pres) Lansmanı ile 40 ülkeden 200 konuğu fabrikasında ağırladı.

Üretim teknolojisi ile üstün performans ve hızda kesim yapabilen Fibermak ile kullanıcısına verimlilik ve enerji kazancı sağlayan özel geliştirilmiş Evolution makineleri detaylı anlatım ve sunumlarla tanıtıldı.

Organizasyon, Almira Otelde gerçekleştirilen Gala Yemeği ile tamamlandı.

Ermaksan Ailesi olarak davetimize katılan tüm misafirlerimize teşekkürlerimiz sunarız.

Enerjinizi Boşa Harcamayın!

Güçlü Tasarımı, ultra düşük enerji tüketimi, hızlı kesim kapasitesi ve sıfır bakım maliyeti ile lazer kesim teknolojisinde rakipsiz olan Fibermak ile sektöründe bir yeniliğe daha imza attık.

Ermaksan, satışa sunduğu ürünün tanıtımını Bursa Metal ve Sac İşleme Teknoloji Fuarında yapıyor.

Ermaksan Fark Yaratıyor

Yenilikleriyle sürekli gündem oluşturan Ermaksan, Fibermak ile 1. yıldönümünü kutlayan Gazete Bursa'ya haber oldu.

Farklı bakış açısıyla işlediği haberleriyle, geride bıraktığı 1 yılda Bursa'nın özgür sesi olmayı başaran Gazete Bursa'yı tüm içtenliğimizle kutluyoruz.

New in Town

Amerika'nın saygın metal işleme dergilerinden FFJournal dergisinin Eylül sayısında yayınlanan "NEW IN TOWN" başlıklı makalede yeni nesil lineer motor teknojili CO2 Uçan Optik Lazer Kesme Tezgahı LASERMAK kaleme alındı.

Makalede Chicago'da bulunan ERMAKUSA firmasının kuzey amerika lazer pazarına sağlam ve güçlü bir şekilde giriş yaptığından bahsedildi.

Çin Medyasında Ermaksan

Ermaksan Makine'nin Çin'e ihraç ettiği Fiber Optik Lazer Kesim Makineleri (FIBERMAK) büyük ilgi görüyor..

Uluslararası Patent Birliğince Ödüllendirildik..

Uluslar arası Patent Birliğince 01 Haziran 2011 tarihinde Patent, Faydalı Model, Marka, Endüstriyel Tasarım kategorisinde düzenlenen ödül töreninde firmamız 2011 Yılı Bursa Dördüncülük Ödülüne layık görüldü. 

Ödül Ermaksan Makine Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet ÖZKAYAN tarafından teslim alındı.

Makine Envanteri Sanayi için adanmış bir ömür

42 yıl önce Erol Özkayan tarafından dokuma tezgahları parçaları üretmek amacıyla küçük bir atölyede kurulan Ermaksan, bugün 70 bin metrekare kapalı alanda 700 çalışanıyla son teknoloji ürünü sac işleme makineleri üreten bir firma konumuna geldi.

ERMAKSAN Makina © Tüm hakları saklıdır.